Ενημερωτική δράση αγωγής υγείας(Γ΄-ΣΤ΄) και παράσταση “Παραμυθωνία” (Α΄-Β΄)

Την Τετάρτη, 13 Δεκεμβρίου στις 9:00  στην αίθουσα υπολογιστών του σχολείου μας, οι μαθητές/τριες των τάξεων Γ΄, Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ συμμετείχαν στην ενημερωτική δράση σε θέματα σχετικά με την πρόληψη και την προαγωγή της υγείας των παιδιών. Ευχαριστούμε θερμά τη μαία του Κέντρου Υγείας Αλεξάνδρειας Παπαγεωργίου Αναστασία, για την ενδιαφέρουσα παρουσίασή της.

Την ίδια ημέρα και ώρα, οι μαθητές/τριες των Α΄ και Β΄ τάξεων, με τη συνοδεία των δασκάλων τους, μετέβησαν στο Νηπιαγωγείο του χωριού, προκειμένου να παρακολουθήσουν μια ωριαία παράσταση της ομάδας της «Παραμυθωνίας», η οποία ταξίδεψε μαζί με τα παιδιά, την υπέροχη μουσική και τα τραγούδια της σε κλασσικά παραδοσιακά χριστουγεννιάτικα  παραμύθια. Τα παιδιά χάρηκαν και διασκέδασαν πολύ.