Η συγγραφέας-εκπαιδευτικός κ. Μαρία Παπαϊωαννίδου στο σχολείο μας, με αφορμή την παγκόσμια ημέρα παιδικού βιβλίου

Το παραμύθι «Τέτα καρέτα» μάς παρουσίασε στις 5/4/2024 η συγγραφέας και παιδαγωγός κ. Μαρία Παπαϊωαννίδου, σε μια ξεχωριστή ανάγνωση-αφήγηση, με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου. Ακολούθησε συζήτηση με τα παιδιά και η εκδήλωση έκλεισε με το αυθεντικό τραγούδι που γράφτηκε για το εν λόγω παραμύθι. Τα παιδιά ενθουσιάστηκαν και παρακινούμενα από τη συγγραφέα συμμετείχαν μαζί της στο ρεφρέν.

Η κ. Μαρία μάς χάρισε το παραμύθι της και στο εξής θα είναι διαθέσιμο στη σχολική μας βιβλιοθήκη.
Η εκδήλωση ήταν υπέροχη και ευχαριστούμε θερμά τη συνάδελφο και συγγραφέα κ. Μαρία Παπαϊωαννιδου.

Τέτα Καρέτα
Μαρία Παπαϊωαννίδου